10. den - Tvá vysněná práce

26. srpna 2014 v 23:18 | Slečna Neznámá |  30 day challenge
10. Tvá vysnění práce

Tak na to je odpověď opravdu snadná. Vždy jsem chtěla být psycholožkou. Bl to můj velký sen, ale zároveń jsem vždy věděla, že je to opravdu jen sen a nepůjdu za ním...

Vždy jsem poslouchala lidi a radila s řešením jejich problémů a v mnoha lidech jsem tak vzbudila důvěru, která stále přetrvává. Nemám problém s někým navázat kontakt a lidé mají tendenci se mi již velmi brzy svěřovat, aniž by mě vlastně znali.
Nikdy jsem za tím však nešla, protože jsem vždy zastávala ten názor, že bych nezvládla to studium okolo. Byl pro mě neskutečný zážitek být s bratrem u psychologa (on je mentálně postižený) a bavit se s ním úplně běžně o problémech mého bratra, ba dokonce o možnostech, jež by jim mohly předcházet. Připadalo mi to tak zajímavě zvláštní, když ani máma nevěděla, o čem se bavíme a ten pán mi po celém bratrově vyšetření řekl, že pokud jsem někdy chtěla být psycholožkou, tak je to pro mě práce, jako dělaná a obzvlášť v oboru bratrovi nemoci.
Byla jsem podstatně mladší a nadchlo mě to, co řekl, ale postupem času jsem na to vlastně zapomněla a až teď se mi to zpětně vybavilo. Možná jsem si vybrala špatnou cestu a mohlo být vše jinak, ale vůbec mi to nevadí. Jsem spokojená a jsem ráda za to, co mám a neměnila bych. Nemám rozhodně dokonalý život a nic není snadné, ale vše z toho patří do mého příběhu a bez špatných věcí, u kterých jsem musela být bych nemohla být lepším člověkem. Z každé chyby se dá poučit, jen si stačí tu chybu přiznat a i když nikdy nebudu pracovat, jako psycholožka, nelituji toho. Je to má vysněná práce, ale pouze vysněná a tím to končí, protože ne vše, co chceme se nutně musí vyplnit. Je to jen na nás, co pro to uděláme a zda to vlastně tak chceme.
Děkuji za přečtení a doufám, že si alespoň vy najdete práci, která vám plně vyhovuje, nebo rovnou tu vysněnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama