5. den - Místa, která bys chtěla navštívit

21. srpna 2014 v 19:47 | Slečna Neznámá |  30 day challenge
5. Místa, která bys chtěla navštívit

Tak tohle téma se mi líbí. Přece jen je spousta míst, kam bych chtěla zavítat a je mi jasné, že i vy jich máte dost.
Nechci však navštěvovat místa stylem: "Přijedu, poležím na pláži a rudá jako rak se vrátím.", ale chtěla bych něco vidět, zkusit nové věci a poznat jiné životní styly.

Na světě je neskutečná řada nádherných míst, kam je možné jet, ale samozřejmě i celá řada zbytečně předceňovaných. Nemyslím, že bych měla stihnout za život procestovat svět, ale alespoň tato místa bych ráda navštívila:

1. Nový Zéland
Již dlouhé roky sním o tom, že zde někdy pojedu a vůbec by mi nevadilo pobýt zde delší dobu a střídat práci s cestováním. No přece jen jsem už zadaná a tak by delší výlet nešel. I tak tento sen nechci zahodit a někdy se sem podívat.
Každý, před kým jsem se o tom zmínila (jen pár lidí) mi řekl, že je to tam pěkné a že jej viděli v Pánu prstenů, ale popravdě jsem ten film nikdy neviděla, a tak nemám ponětí, co vše tam bylo. :D Spíše jsem četla mnoho článků a knihu, co mě ještě více utvrdila v tom, jak úchvatné to tam asi je.
Těším se na den, kdy se tam konečně dostanu a doufám, že se nesetkám se zklamáním. Každopádně to bude skvělý zážitek a zajímavá zkušenost.

2. ostrov Wight
Již v seznamu věcí, co bych chtěla stihnout před smrtí jsem uvedla, že bych strašně ráda tento ostrov objela na kole. Četla jsem několik článků od lidí, jež tuto cestu podnikly a okamžitě jsem se proto nadchla.
Je individuální, jak dlouho potrvá cesta, ale většinou je to tak 4 - 5 dnů. Délka je cca 63 mil a okolo ostrova vede cyklostezka, což značí pohodovou cestu, při které jde dobře zachytit i okollí a nemusíte se soustředit jen na to, který kámen objedete tady a před kterým stromem uhnout támhle.
Při cestě jsou po určitých vzdálenostech místa vhodná pro ubytování a kolo vám na ostrově kllidně zapůjčí. Pokud máte během cesty nějaký problém stačí zavolat a oni vám pomohou. Asi bych po ukončení cesty byla mrtvá vyčerpáním, ale rozhodně by mi to za to stálo.

3. Česká republika
Samozřejmě je stejně jako v cizině i u nás spousta míst, která stojí za to navštívit. Od hor až po nížiny, od známých turistických destinací po méně známé klenoty naší země. Chtěla navštívit snad každý kout. Dříve jsem měla sen, že po dokončení školy celé prázdniny věnuju cestování na kole po ČR, avšak to se změnou plánů padlo.
Nebylo by ale marné to někdy zorganizovat a pokud by se našlo více lidí, co by se připojily cesta by byla lepší. Každopádně se i v naší zemičce dá objevit spousta nových věcí a zvyků, jež z tepla domova nenajdeme. Bylo by pěkné si to splnit, ale pokud krásy České republiky nebudu objevovat najednou, a ani na kole, nevadí mi to. Přece jen mám život před sebou, tak snad stačím navštívit co nejvíce míst.

Děkuji za přečtení a snad vás nějaké z těchto míst také zaujalo. Není to moc dlouhý seznam, ale kdybych měla uvést všechna místa, která chci navštívit bylo by to mnohem rozsáhlé. Pro dnešek se tímto loučím. Mějte se. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harry Spike Harry Spike | Web | 25. srpna 2014 v 11:56 | Reagovat

Skvělá místa.
Nový Zéland bych taky rozhodně někdy chtěla navštívit, je tam nádherná příroda a podle všeho, co jsem kdy kde viděla nebo četla to musí být úžasné místo. A navíc Pán Prstenů... Chtěla bych vidět místo, které použili jako Kraj :D
Ostrov Wight jsem dosud neznala, tak jsem si to našla na Googlu. A vypadá vážně skvěle, viděla jsem spoustu obrázků s fotkami nádherných útesů a zajímavou architekturou... Jo, myslím, že to určitě stojí za to.
A v České republice je bezpochyby spousta krásných míst, která většina lidí ještě nenavštívila, myslím, že je tu vždycky co objevovat. Takže to je taky skvělý nápad. :)
Mimochodem, obdivuju tvou vůli jezdit na kole a plánovat si takhle cyklistické výlety, protože já bych se k něčemu většímu nikdy nedokopala. Vážně máš můj obdiv! :D
Jinak ke knize Asylum, jak ses ptala, jestli bych ti ji doporučila... No, jako, myslím, že to není špatná kniha, rozhodně se docela dobře čte, ale očekávala jsem od ní mnohem víc. Na to, jak vypadá obálka a co o tom píšou v obsahu je to... No, řekla bych, slabý. A přijde mi, že si to užijí spíš mladší lidé, navzdory tomu, že zezadu na obálce píšou, že je to pro čtenáře nad 16 let. Já osobně si na to ve svých šestnácti letech už připadám spíš moc stará. Připadá mi to prostě spíš jak slabší horror pro teenagery.
Takže, není to vyloženě špatná kniha, ale nijak mě to neohromilo.

2 Slečna neznámá Slečna neznámá | Web | 25. srpna 2014 v 22:51 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor :) v tom případě to nebude nic pro mě :) a taky děkuji za názor na cyklistické výlety :D sama se divím tomu, že jsem je vždy chtěla, když teď ani nemám kolo :D no to vlastně nemám už dlouho, ale snad to co nejdříve napravím (no to už si říkám pár let :D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama